KATALOG

Kajman

Opis:

Kajman jest gatunkiem zwierzęcia z rodziny krokodyli, występującym w Ameryce Południowej. Jest to zwierzę z rodziny krokodyli. Przypomina małego krokodyla, ale jest o wiele mniejszy i szybszy. Charakteryzuje go bardzo twarda skóra i krótki, szeroki ogon.

Kajmany są wodne i żyją w stadach. Są drapieżnikami i polują na małe ptaki, ryby, żaby i małe gryzonie. Ich witryny są bogate w wodne jeziora, rzeki i rafy koralowe. Do swojej witryny wracają na okres lęgowy, aby składać jaja.

Kajmany są bardzo zagrożone wyginięciem. Największym zagrożeniem dla ich populacji są zanieczyszczenia wody, wycinka lasów, działalność człowieka i handel niewolnikami.

Kajmany są bardzo popularne w terrariach, w których można je oglądać jako zwierzęta domowe. Są odporne na choroby i łatwe w hodowli, a ich dieta jest prosta i łatwo dostępna.

Kajman może być większy lub mniejszy, w zależności od gatunku. Niektóre gatunki kajmanów osiągają długość nawet do 3 metrów, podczas gdy inne mają mniej niż 1 metr. Kajman jest nadal niewystarczająco zbadanym gatunkiem, ale nadal można je spotkać we wszystkich krajach Ameryki Południowej.

Data dodania: 11-06-2023


Nazwa Firmy Ekologia.pl
NIP
WWW https://www.ekologia.pl
Adres Kaliszówka 4
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-909
Telefon 224989898
Link Kajman
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


INNE NIEDALEKO

Warszawa

Kalla Pogrzeby

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Tłuszcz

Szyj po swojemu Konrad Mioduszewski